ده راه برای این که بهره وری را افزایش دهید راه های مختلفی برای افزایش بهره وری یا Productivity است که ما در این مقاله به ده مورد از آن اشاره می کنیم.

ده راه برای این که بهره وری را افزایش دهید

1-قبل شروع کار آماده باشید:بهره وری در لحظه ایجاد نمی شود بلکه یک روند است، لذا نیاز است برای بدست آوردن تلاش کنید،بسیاری از افزاری که در تلاش برای بدست آوردن بهره وری هستند در واقع حرکت نمی کنند تا بتوانند بهره وری داشته باشند به عبارتی پیش از اینکه فکر بهره وری کنید باید رفتار خود را بهره ور کنید و برای آغاز کار کردن آماده باشید.

2-غیر فعال کردن عوامل ضد تمرکز:بهترین روش کار همواره زمانی است که شما در سکوت کار می کنید، درنتیجه در زمان کار عواملی مثل هشدار موبایل، ایمیل و... را غیر فعال کنید.

3-انتظارات خود را منعطف کنید:یکی از چیزهایی که در بحث بهره وری مورد نظر ماست این است که می خواهیم از سطح A به سطح B ارتقاء پیدا کنیم ولی ممکن است این اتفاق رخ ندهد نیاز نیست برای این که به آن سطح نرسیدید خود را سرزنش کنید یا خود سوزی کنید بهتر است منطعف باشیم.

4-اندازه گیری و پایش: برای بهبود روند خود شاخص های اندازه گیری قرار دهید چرا که با این کار موفق خواهید شد میزان بهبود را متوجه شوید، دقت کنید که باید به صورت دوره ای اندازه گیری داشته باشید تا بهبود مستمر داشته باشید، یادمان نرود امام علی (ع) می فرمایند هر روز از خود حساب بکشید.

5-برای دریافت بازخورد ها، آنچه را انجام می دهید به اشتراک بگذارید:به طور معمول ما فکر می کنیم که آنچه در ذهن ماست عالی است یا آنچه را ساخته ایم عالی است، در حالی که ممکن است ایده ذهنی یا ساخته شده ما عالی باشد ولی نکاتی داشته باشد که نیاز به اصلاح داشته باشد لذا بهتر است آن را به اشتراک بگذاریم تا نظرات دیگران آن را اصلاح کنند.

6-تمرین در محیط های شلوغ و عمومی:همواره فکر می کنیم که در محیط های خلوت، در اتاقی تنها می توان بهترین بهره وری را داشت حال آنکه ما انسان ها اجتماعی هستیم و برای این که در کارهایمان نظرات دیگران را داشته باشیم بهتر است در اجتماع باشیم، لذا سعی کنید در گروه ها و... خود را به اشتراک بگذارید تا دیگران نیز در مورد فعالیت شما نظر بدهند یا حتی گاه در محل های شلوغ مثل پارک کار کنید تا روحیه بهتری داشته باشید.

7-کافئین (قهوه و چای):شاید خوب باشد که بدانید یک لیوان چای یا قهوه بر روی بهره وری شماچه تاثیری دارد آن را امتحان کنید و اثر آن را در نظر بگیرید.

8-موسیقی:موسیقی های جدید که با آن ها آشنایی نداریم و شعر های جدید دارند عوامل موثر حواس پرتی هستند و می توانند بهره وری را کاهش دهند لذا بهتر است از موسیقی های ساده یا موسیقی های که گوش آشنا هستند استفاده کنیم.

9-استراحت کنید:بهره وری به معنای کار زیاد و پشت سر هم نیست بلکه به معنای خوب کار کردن است بعد از تمرکز 50 دقیقه ای 10 دقیقه به خود استراحت بدهید تا وجودتان آرام بگیرد.البته موضوع استراحت ممکن است فرد تا فرد متفاوت باشد برای مثال فردی 3 ساعت کار کند و یک ساعت استراحت کنید، لذا نحوه استراحت را برای خودتان مشخص کنید.

10-برای انجام کارهای خود روال و برنامه داشته باشید:سعی کنید ساعاتی که بهترین بهره وری را دارید مشخص کنید مثلا صبح ساعت 8 الی 11 یا مشابه آن و در آن ساعات کار کنید و طوری برنامه ریزی کنید که در آن ساعت کارها را انجام دهید.