ارسال شده توسط Hamed

  سلام

  یکی از ایراد های که نسخه های قبلی لاراول داشت این بود ساخت Custom Validation در اون سخت بود و برای این کار باید AppServiceProvider را ویرایش می کردید، در نسخه جدید لاراول با کمک شی گیرایی تصمیم گرفته که ایجاد Custom Validation را بهبود بدهد

  برای مثال شما با کمک کد زیر می توانید به سادگی یک Validation ایجاد کنید

  و برای استفاده از این Validation فقط کافیه از دستور زیر استفاده کنید البته باید دقت کنید که song نام فیلدی هست که می خواهید اعتبار سنجی کنید.

  کد
  1. public function store()
  2. {
  3. // Validation message would be "song needs more cowbell!"
  4. $this->validate(request(), [
  5. 'song' => [new CowbellValidationRule]
  6. ]);
  7. }


  لاراول با این کار به شما این قابلیت را می دهد که بتوانید خیلی ساده و مدیریت شده Validation ایجاد کنید و از دستور Validator::extend برای گسترش اعتبار سنجی های اصلی لاراول استفاده کنید.

  در لاراول 5.5 برای این که توسعه دهندگان بتوانند خیلی سریع تر بسته ها را نصب کنید یک قابلیت جدید اضافه شده است با کمک این قابلیت وقتی که سازنده بسته یا Package در کد composer.json خود کدهای مشابه کد های زیر داشته باشد به صورت خود کار Provider و Facade اضافه می شوند.

  JavaScript
  1. "extra": {
  2. "laravel": {
  3. "providers": [
  4. "Foo\\Bar\\ServiceProvider"
  5. ],
  6. "aliases": {
  7. "Bar": "Foo\\Bar\\Facade"
  8. }
  9. }
  10. }

  با کمک این قابلیت یک جورایی نصب کردن بسته ها بسیار ساده تر خواهد شد و شما وقتی که دستور composer remove package را بزنید بدون نیاز به تغییرات در فایل config/app.php می توانید بسته را نیز حذف کنید.

  همان طور که اطلاع دارید نسخه 5.1 لاراول آخرین نسخه LTS یا همان پشتیبانی طولانی مدت بوده است حالا قرار است نسخه بعدی که 5.5 باشد نیز نسخه بعدی LTS باشد.

  زمان بندی که تویترمشخص شده است July / August 2017 است اگر وقت دارید و می خواهید یک بستر نرم افزاری جدید توسعه بدهید بهتر است کمی صبور باشید و از نسخه جدید استفاده کنید چرا که می توانید در مدت زمان بیشتری از آن استفاده کنید و اطمینان دارید که افزونه های امنیتی خوبی را دریافت می کنید.

  برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد LTS یا Long Term Support با آدرس Wikiبروید و آن را مطالعه کنید.

  Whoops یک کتاب خانه است که در نسخه 4 لاراول مورد استفاده قرار گرفته است و از نسخه 5 از لاراول حذف شده است. برای از قابلیت های Whoops به شرح زیر هستند:

  • قابلیت انعطاف و خطایابی بر اساس پشته
  • بدون نیاز به هیچ وابستگی (Dependency) کار می کند
  • دارای API ساده جهت ایجاد استثنا ها
  • استفاده یک صفحه خطا زیبا
  • قابلیت مرجع دهی خطا ها در IDE
  • قابلیت دریافت خروجی با فرمت های مختلف مثل XML و JSON
  • سادگی توسعه و مچ شدن با سایر کتابخانه ها
  • برای تست کد ها بسیار ساختار یافته است

  برای اطلاعات بیشتر از این کتابخانه می توانید به صفحه آن در GitHubبروید.